Зробіть розрахунок розміру субсидії Перевірте вже нараховану субсидію
  • На який розмір субсидії можна розраховувати

  • Як враховуються норми та пільги для субсидії

  • Чи правильно нарахована субсидія

  • Чи враховані всі характеристики житлового приміщення
    та особливості домогосподарства

  • Визначте вартість комунальних послуг в межах соціальної норми

  • Визначте середньомісячний дохід домогосподарства

Перейти до калькулятора субсидії

Вирішуємо комунальні проблеми

  • 12 жовтня 2015
  •   Андрій Осадчий
  • 457
  • Версія для друку
  •  
Вирішуємо комунальні проблеми

Проблеми з «комуналкою»? Не знаєте, куди звертатися, якщо ваш ЖЕК не працює? Не хочете платити за неякісні послуги? Тоді читайте роз'яснення «України Комунальної».

Майже кожного дня споживачі послуг ЖКГ стикаються з проблемами комунального характеру. То водопровідники не хочуть ремонтувати кран, то не зрозуміло, звідки у рахунках за спожиті послуги з'являються астрономічні цифри. Якщо Вам це знайомо, експерти «У.К.» спробують допомогти знайти правильну відповідь, та проконсультують з юридичних та суперечливих питань.

На запитання відповідає юрист, експерт «У.К.» Андрій Осадчий.

Питання 1:

В квартирі ніхто не прописаний, на якій підставі почали нараховувати комунальні послуги за одну особу?

Відповідь експерта:

Якщо ця квартира є Вашою приватною власністю, то згідно ст. 151 Житлового кодексу, Ви зобов'язані забезпечувати її схоронність, провадити за свій рахунок поточний і капітальний ремонт, утримувати в порядку прибудинкову територію навіть якщо в цій квартирі ніхто не зареєстрований. Такий обов’язок виникає також зі змісту ст. 322 Цивільного кодексу України, згідно якої власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить. Тож у відповідності до цих норм Ви як власник цієї квартири, хай навіть не зареєстрований, є споживачем комунальних послуг до того моменту, поки Ви від них письмово не відмовились. Чинне законодавство дозволяє Вам написати письмово заяву у водоканал і відмовитися від послуг з водопостачання та водовідведення, після розгляду відповідної заяви водопровідні вводи в квартиру будуть опломбовані та нарахування припиниться. Складніше з теплом і з прибиранням прибудинкової території. Від централізованого теплопостачання відмовитися не можливо технічно, оскільки порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання (ПКМУ № 4 від 22.11.2005 року) дозволяє від’єднуватися тільки цілими будинками. Те саме з послугами по утриманню будинку та прибудинкової території, які надаються незалежно від того, чи має місце факт проживання Вас в даній квартирі (сміття вивозиться, двір прибирається. Відповідно до п. 21 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (ПКМУ № 630 від 21.07.2005 року). У разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку води і теплової енергії плата за надані послуги справляється згідно з установленими нормативами (нормами) споживання: з централізованого постачання холодної та гарячої води і водовідведення - з розрахунку на одну особу та на ведення особистого підсобного господарства; з централізованого опалення - з розрахунку за 1 кв. метр (куб. метр) опалюваної площі (об'єму) квартири (будинку садибного типу) та додатково за перевищення розрахункової потужності приладів опалення (радіаторів) згідно із законодавством.

Питання 2:

Прошу повідомити порядок односторонньої відмови від договору про надання послуг з утримання будинків та прибудинкової території відповідно до ст.907 ЦК України на період тимчасової відсутності.

Відповідь експерта:

Згідно п. 21 Типового договору на надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою КМУ № 529 від 20.05.2009 р., цей  договір може бути розірваний достроково лише у разі або переходу права власності (користування) на квартиру (житлове приміщення у гуртожитку), нежитлове приміщення у житловому будинку (гуртожитку) до іншої особи, або невиконання його сторонами умов цього договору. Односторонньої відмови від договору про надання послуг з утримання будинків та прибудинкової території законодавством не передбачено.

Питання 3:

В нашому садовому товаристві загальний лічильник. На кожен будинок також встановлено індивідуальний лічильник. Але є втрати нашої загальної мережі садового товариства. Встановлені правлінням втрати викликають сумніви. Є нормативи втрат в таких випадках або можна будь-які ставити?

Відповідь експерта:

Враховуючи, що трансформатори перебувають на балансі садового товариства,  електроенергія продається  йому на  межі балансової належності електромереж між садовим товариством та енергопостачальником. Відповідно до  Правил користування електричною енергією  розрахункові  прилади обліку повинні знаходитися  на  межі  балансової  належності.  У  випадку необхідності дотримання вимог техніки безпеки при знятті показань приладів обліку, останні встановлюються на стороні нижчої напруги, а втрати визначаються розрахунковим  шляхом та сумуються з величиною електроенергії заміряною приладом обліку. На садові товариства, які є  юридичними особами поширюються всі нормативні документи,  що  стосуються  юридичних осіб. Нарахування втрат  електроенергії у трансформаторах має здійснюватися  відповідно до узгодженого додатку до договору про користування електричною  енергією,  який  передбачений Правилами. Нарахування втрат без юридично оформленого додатку до договору  є  порушенням. Відповідальність за порушення умов договорів між юридичними особами регулюється відповідними статтями Цивільного кодексу України.

Джерело: Україна комунальна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики