Зробіть розрахунок розміру субсидії Перевірте вже нараховану субсидію
 • На який розмір субсидії можна розраховувати

 • Як враховуються норми та пільги для субсидії

 • Чи правильно нарахована субсидія

 • Чи враховані всі характеристики житлового приміщення
  та особливості домогосподарства

 • Визначте вартість комунальних послуг в межах соціальної норми

 • Визначте середньомісячний дохід домогосподарства

Перейти до калькулятора субсидії

Павло Розенко: У довгостроковій перспективі систему субсидій потрібно трансформувати

 • 15 лютого 2016 14:59
 • 350
 • Версія для друку
 •  
Павло Розенко: У довгостроковій перспективі систему субсидій потрібно трансформувати

Завдяки системі субсидій вдалося уникнути соціальних бунтів у зв’язку з підвищенням тарифів та забезпечити майже стовідсоткову оплату населенням комунальних послуг

Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» повідомив Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

«Досвід багатьох країн свідчить, що неефективність соціальної політики при шоковому підвищенні цін призводить до бунтів. Ми уникнули соціальних бунтів. Незважаючи на політичні спекуляції на тему тарифів, люди не вийшли на вулиці з масовими протестами, - сказав він. - І друге - майже стовідсоткова оплата населенням рахунків за цей опалювальний сезон».

Водночас, за словами Розенка, якщо через три-п'ятьроків у системісубсидійзалишитьсябільш як 5 млн сімей, це буде провалом. «У довгостроковійперспективі систему субсидій, безумовно, потрібно трансформувати. Переглядати норми споживання, виводити людей із системи субсидій, підвищуючи рівень їхнього життя. Але в короткостроковій перспективі ми забезпечили спокій і провели реформу енергетичного сектора».

Міністр повідомив, що сьогодні середній розмір субсидії коливається від 500 до 4500 грн.

Розенко також зауважив, що у зв’язку із теплою зимою, наприкінці опалювального сезону на рахунках споживачів за пів року накопичиться певна сума зекономлених коштів. «За нашими підрахунками, близько 1–1,5 млрд грн. Я за те, щоб цю суму можна було монетизувати. Тоді в майбутньому у людей з'явиться стимул для економії наступного сезону. Але ми повинні чітко сформулювати ідею, що суми на рахунках споживачів мають бути використані не на купівлю їжі, наприклад, а лише на енергозбереження», - сказав він.

«Держенергоефективності разом із Мінрегіоном зараз відпрацьовують механізм, як можна використовувати кошти, що залишилися на рахунках. Є кілька варіантів: монетизувати і роздати людям, повернути до держбюджету або ж залишити на віртуальних рахунках, щоб люди могли використовувати їх для майбутніх оплат», - додав глава Мінсоцполітики.

Джерело: Мінсоцполітики

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики