Зробіть розрахунок розміру субсидії Перевірте вже нараховану субсидію
 • На який розмір субсидії можна розраховувати

 • Як враховуються норми та пільги для субсидії

 • Чи правильно нарахована субсидія

 • Чи враховані всі характеристики житлового приміщення
  та особливості домогосподарства

 • Визначте вартість комунальних послуг в межах соціальної норми

 • Визначте середньомісячний дохід домогосподарства

Перейти до калькулятора субсидії

На субсидіях для громадян уряд зекономив мільярди

 • 18 грудня 2015 18:44
 • 552
 • Версія для друку
 •  
На субсидіях для громадян уряд зекономив мільярди

Мінсоцполітики цього року перевиконало план залучення домогосподарств до системи субсидій. Втім, незважаючи на це, з передбачених майже 25 млрд грн., витрати на відшкодування громадянам плати за ЖКП у цьому році складуть 17-18 млрд грн

Цього року в Україні було надано субсидій на сплату житлово-комунальних послуг 5 млн родин, що на 500 тис. сімей більше запланованого. Втім, незважаючи на це, із передбачених на ці цілі 24,5 млрд грн було витрачено лише до 20 мільярдів. Про це заявив Міністр соціальної політики Павло Розенко, передає прес-служба відомства.

«Ми планували, що приблизно 4,5 млн родин нам вдасться залучити до програми субсидій. Сьогодні понад 5 млн українських родин вже отримують субсидії в новій реформованій системі», - заявив очільник Мінсоцполітики.

За його словами, в порівнянні з минулим роком, ефективність програми зросла в рази, адже у 2014-му субсидії було надано 1 млн домогосподарств.

«Ми фактично у п’ять разів підвищили ефективність програми субсидій і залучили більше людей, які сьогодні абсолютно не відчувають великого негативу від підвищення цін на житлово-комунальні послуги і тарифів», - відзначив посадовець.

Попри збільшення кількості домогосподарств, які отримають субсидії на «комуналку», із запланованих на ці цілі 24,5 млрд грн, відомством було використано 17-18 млрд грн.

«На сьогодні у нас було заплановано 24,5 млрд грн використати для програми житлових субсидій. За підрахунками Міністерства фінансів, які співпадають з нашими, реальний ресурс цього року буде на рівні від 17-18 до 20 млрд грн», - заявив пан Розенко.

Що ж стосується субсидій у наступному році, то передбачається отримати 35 млрд грн з Держбюджету-2016.

«За нашими підрахунками, з урахуванням того, що ціни на газ на світовому ринку падають, і різких стрибків ціни на газ і житлово-комунальні послуги наступного року не буде, 35 млрд грн, які закладаються у проект Державного бюджету України на 2016 рік, нам буде достатньо (для виплати субсидій)», - заявив Міністр.

Втім, посадовець додав: «35 млрд – це умовна цифра, нічим не обмежена. Якщо звернеться більше людей чи буде більшим розмір субсидії, ми дуже оперативно внесемо зміни до Державного бюджету і система субсидій отримає стільки коштів, скільки буде потрібно».

Між тим, наступного року, заявив Павло Розенко, Мінсоцполітики проведе аудит усіх соціальних виплат.

«Кошти гарантовані, програми будуть реалізовуватися, але по кожній соціальній програмі ми будемо проводити досить серйозну інвентаризацію особових справ тих людей, які отримують допомогу», - резюмував чиновник.

Нагадаємо, Міністерство соціальної політики прогнозує збільшення розміру субсидії на житлово-комунальні послуги в наступному році в три-чотири рази. В середньому розмір субсидії для однієї родини коливатиметься від 350 грн до 3500-4000 грн - в основному для сімей у сільській місцевості.

Джерело: Україна комунальна

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики