Зробіть розрахунок розміру субсидії Перевірте вже нараховану субсидію
 • На який розмір субсидії можна розраховувати

 • Як враховуються норми та пільги для субсидії

 • Чи правильно нарахована субсидія

 • Чи враховані всі характеристики житлового приміщення
  та особливості домогосподарства

 • Визначте вартість комунальних послуг в межах соціальної норми

 • Визначте середньомісячний дохід домогосподарства

Перейти до калькулятора субсидії

Андрій Рева на "гарячій лінії" з громадянами: порядок нарахування субсидій зазнав декотрих змін

 • 26 липня 2016 15:07
 • 552
 • Версія для друку
 •  
Андрій Рева на "гарячій лінії" з громадянами: порядок нарахування субсидій зазнав декотрих змін

Гаряча тема субсидій звучала  в Урядовому контактному центрі  в рамках телепрограми „Уряд на зв’язку з громадянами” та радіопередачі „Під контролем”, що демонструються в ефірах Першого національного телеканалу та Першого каналу Українського радіо

Як відомо, тематика випусків радіо-  та телепередач визначається у результаті  аналізу звернень, що надходять на урядову „гарячу лінію”.  На запитання додзвонювачів відповідав Міністр соціальної політики Андрій Рева.  

Узагальнюючи кількість тем, що викликали найбільшу кількість звернень в українців,  лідером є подекуди  тривалий (іноді по півроку) термін розгляду документів для призначення субсидій (54,3 тисяч звернень у першому півріччі 2016 року).

Також, незважаючи на декларування органами влади наявності  в Державному бюджеті більшого обсягу коштів, ніж у 2015 році для виплат житлових субсидій для придбання твердого побутового палива та скрапленого газу, ситуація в регіонах свідчить про їх нестачу. Звучали занепокоєння імовірним припиненням надання  житлово-комунальних послуг через незабезпечення відшкодування витрат на їх оплату організаціям – надавачам цих послуг. Чимало звернень лунало з приводу того, що, незважаючи на наявність підстав, на думку додзвонювачів, у декотрих випадках, не було автоматично продовжено надання субсидій.

Міністр  соціальної політики Андрій Рева надав вичерпну відповідь по всіх озвучених питаннях та порадив,  як і куди звертатись із вирішенням  певних проблем на місцях. А також зазначив, що  подекуди органи соціального  захисту не поінформували правильно громадян  про зміну  порядку  оформлення субсидій. 

Отже, основні меседжі, що звучали від Міністра, це  -  субсидія повинна призначатись протягом місяця з моменту  отримання документів і не більше. Субсидія вираховується, виходячи із прибутків фактично проживаючих  і зареєстрованих осіб у помешканні, кількість реальних мешканців установлює працівник місцевого органу соціального захисту.   Той, хто мешкає у гуртожитку також має право на субсидію. Має право на таку допомогу від держави й той, хто заборгував сплату за комунальні послуги.   На період коли призначається субсидія, пільги для учасників війни зберігаються у випадку, коли дохід людини становить менше 1900 гривень. Учасники АТО мають пільгу на житлово – комунальні послуги розміром 75% від загальної вартості. Але, порада від Андрія Реви: „При низьких прибутках, вигідніше оформляти  субсидію”.

При обчисленні  доходів заявників на субсидії  не враховуються лише депозитні рахунки в банках, усе інше (наприклад, премії, соціальні виплати) – йде як загальний дохід.

Також мова йшла і про грошові субсидії на тверде паливо. До речі, в планах Уряду збільшити розмір цієї допомоги до 2000 гривень.

Джерело: Мінсоцполітики

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики